Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на особистостях”

Хто: Аліна і Руслан Очеретяні, власники взуттєвого шоу-руму та бренду Kachorovska

Де: сніданками пригощала Aroma espresso bar

Фото: завдячуємо Лена Попова

Одна із найакутальніших дівчачих тем після стосунків з чоловіками – покупка взуття. Так, саме взуття. На жаль, ми живемо не у Парижі, тому наше міжсезоння – суцільні дощі (мовчу про зиму). А так хочеться завжди бути красивою… одним словом, я вирішила зустрітись із прекрасного взуттєвого шоу-руму та виробниками українського взуття – Аліною та Русланом Очеретяними.

Чомусь ми звикли думати, що поняття краси та стилю невідомі українським виробникам.  Але  Kachorovska atelier руйнує ці стереотипи. Історія про те, як невелика сімейна справа стала відомим сімейним бізнесом та зробила щасливими більше 2000 жінок – далі у інтерв”ю. 

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо

Аліно, розкажи, як починається твій ранок?

Ми прокидаємось о півнавосьму. Наш офіс починає працювати з 11, а виробництво влітку з восьмої, а зимою – з дев”ятої. Тому перші робочі дзвінки відбуваються уже за сніданком. У цеху працює виконавчий директор, яка слідкує за усіма процесами, тому кожного дня вона дзвонить мені, і ми проговорюємо робочий план на день, плануємо завдання. Останнім часом я встигаю тільки готувати сніданок, а поки Руслан снідає, вирішую робочі питання.

Як ти плануєш справи? 

Для мене велика прикрість, що зараз довелось використовувати щоденники. Приблизно три тижні я почала планувати з погодинними задачами. Це був переломний момент, коли користуватись пам”яттю та нотатками стало уже неефективно.

Розкажи про свої щоденні задачі? Коли я приходила до вас у офіс, то ти активно займалась зніманням мірок!

Мої задачі щодня різні. У мене зараз перехід до менеджерської та адміністративної роботи. Раніше час на неї залишався тільки вночі, а вночі хочеться спати =)

Я так розумію, що ви дуже глибоко обоє занурені у справу? 

Якщо ти хочеш, щоб твоя справа була успішною, то ти повинен бути занурений у неї по самі вуха. Адже першим, хто відчуває, що ти відійшов від процесу – це твої клієнти.

Я вірю, що великі бізнеси побудовані на особистостях. Хочу зустрітись з Міуччею Прадо і запитати: “А як так сталось, що ви були зовісм маленькі, а стали такими великим?”

Аліно, я знаю, що ти походиш із сім”ї чоботарів. Скажи, ти сама також вмієш робити взуття? 

Ні, у моїй родині взуттєвою справою займаються понад 50 років, але я сама не вмію робити взуття, але зробити модель сама зможу. Звісно, знаю увесь процес від початку і до кінця. Вчилась я на правника у Києво-Могилянській Академії.

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо

І одного дня ти вирішила, що почнеш будувати бізнес?

Звісно, що ні =) Сталось так, що я почала прймати замовлення на взуття від своїх одногрупниць і з цього, власне, почався “бізнес”.

Коли ти відчула, що це саме бізнес, а не ремесло, дитячі забавки? 

Коли до справи долучився мій чоловік – Руслан. Ми з ним познайомились в Академії. Після цього ми запустили сторінку у facebook, — і почали відбуватись космічні речі =)

Що ти маєш на увазі?

Ми дуже швидко почали рости. До того, як ми почали просувати компанію у Фейсбук (але реклами ми ніякої не давали, просто викладали фото), я займалась справою для певного доходу та для розваги. Звісно, я отримала колосальний досвід.

Який саме?

Спілкування з клієнтами. Знаєш, коли мені було 16-17 років я, звісно, думала, що я дуже доросла і все уже знаю та розумію, але коли мої клієнтки, яким було 45,не сприймали мене серйозно, це було викликом. Я багато працювала, щоб викликати у людей довіру.

Перший час, коли ми закупали фурнітуру на  складах, на нас дивились як на стажерів, і це дуже дратувало. Але з часом и таки поставили крапки над “і”.

Ти планувала такий швидкий ріст?

Ні, все відбувалось природньо. Правда, уже зараз планів у мене мільйон. Одна моя знайома недавно так відреагувала на мої плани: “А що ж ти будеш робити у тридцять?!”

Ким ти мріяла бути у 10 років? 

Точно не мріяла про взуттєву фабрику!

Розкажи, з чого почався шоу-рум? 

Нам потрібен був офіс, щоб знімати мірки – все просто. Офіс шукали, щоб був близько до Академії, і можна було бігати туди між парами.

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо

Але з ваше виробництво не в Києві, так?

Так, у Житомирі у нас майстерня, яку ми називаємо Рукавичкою. Спочатку ми намагалист вмістити у майстерню все більше і більше людей, а тоді у певний момент довелось уже думати або шукати (ми орендуємо приміщення під цех, не будували його)  новий цех, для того, щоб випустити власну лінійку. Те, про що ми мріяли уже три роки.

Розкажи про процес створення взуття? 

Спочатку ми приймаємо замовлення в офісі, потім передаємо модельєру. Вона моделює. Далі робота переходить до крою, шиття, а потім чоботар затягує пару до фінального вигляду.

Ви мрієте побудувати величезний бізнес?

Знаєш, наша мета і розвивати ремесло, і будувати бізнес одночасно. Звісно, якби ми з Русланом почали займатись цією справою 5 років тому без ніякого минулого, то нам довелось би їхати в Італію у якусь школу і всьому вчитись. Але ми можемо зараз цього не робити, тому що у моєї бабусі 50 років досвіду у шитті взуття. Якщи виникають критичні питання, я прошу поради саме у неї. Швеї, звісно, скептичні спочатку до її зауважень, але в кінці-кінців ми прекрасно розуміємо вартість цих порад.

Отже, справу почала бабуся?

Так, а потім справою займалась моя мама. Саме моя мама створила підгрунтя і базу, які ми з Русланом розширяємо зараз. Поки я не займалась цією справою, вона приймала замовлення у Житомирі. Зараз за мамою виробництво у майстерні, а виробництво у цеху – це повністю за нами з Русланом. Я би хотіла зберегти досвід нашої сім”ї, тому що саме це гарантує якість.

Ви паріотичний бренд?

Взагалі-то наша справа дійсно велика. Ми хочемо, щоб українці вірили в український бренд, а наші майстри розуміли, що кожна пара особлива і повинна радувати власника.

Ви не думали залучати інвестиції?

Всі гроші, що ми інвестували, були інвестовані крок за кроком. Але нам так комфортніше. Масштаби нашого бізнеу не ті, щоб ми залучали інвестора. Адже це виробництво і великі затрати, що відбиваються за досить довгий час. Є сенс залучати кошти, коли купують 50 пар взуття в день, а не 5.

Розкажіть, скільки у вас клієнтів? 

Поки що у нас тільки декілька тижнів, як працює сайт, але база клієнтів близько 2000 людей. Ми обслуговуємо 200-300 замовлень на місяць. Майстерня займається індивідуальними замовленнями, а лінійка – це те, що ми зробили з власного дизайну і бачення.

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо

Як ви розробляли лінійку?

Ми розробляли моделі, які самі б хотіли носити. Я малюю більше взуття, а Руслан –сумки. Ми не кажемо, що самі розробляємо моделі. Наприклад, неправильно буде казати, що ми вигадали лодочки, правда ж? У лодочках важливо, як вивести лінію, зробити відкритими /закритими, але ми не винаходимо велосипед. У лінійці є моделі і які ми дійсно придумали, але нам не зовсім зручно називати себе дизайнерами =)

Розкажіть мені, як пересічному покупцю, що відрізняє якісне взуття від неякісного? 

Матеріали, з яких взуття виробляється! Цього разу перед початком сезону ми віришили поїхати в Італію і самостійно обрати колодки, каблуки і решту комплектуючих. Ми і раніше купували закордонні матеріали, але зараз хотіли подивитись на процес виробництва. Ми були просто шоковані! В Україні, коли ти потрапляєш у майстерню, треба самому скеровувати майстрів, а в Італії – навпаки – продавці запропонують, що буде кращим.

Сімейний бізнес – це стрес? 

Так склалось уже у світі, що гарні взуттєві бізнеси зазвичай сімейні. Нам комфортно працювати вдвох =)

Хто ваші конкуренти? Як ставитесь до конкуренції?

У нас своя ніша, в якій особливо немає конкурентів. Я вважаю, що кожна пара взуття має окремого покупця. Наші клієнти цінують якість. Але я рідко ходжу в інші магазини і дивлюсь чуже взуття. Знаєте, візуально все виглядає непогано, але тільки при носці можна на 100% оцінити зручність і міцність.

На жаль, у Києві часто трапляється невідповідність товару його ціні. Я думаю, що ті, хто дорого продає взуття, виграє тільки за рахунок дефіциту пропозиції якісного взуття за доступні гроші.

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо

Яким ви бачите майбутнє бізнесу? 

Ми хочемо бути сильним брендом з ідеєю, а не черговим виробником взуття. Знаєте, нам довіряють. Були такі періоди, коли за два тижні ми набирали замовлень на півтора місяці. І нам потрібно було терміново розростатись. Але ми не можемо нехтувати індивідуальним підходом зараз швидкого масштабу.

Як ви ставитесь до критики?

Руслан – погано =) А я посміхнусь і скажу: “Вибачте, не зробили вам те, що ви хотіли”. Звісно, складно реагувати спокійно, коли ти проробив велику роботу, а клієнт за одну секунду все перекреслив. Раніше я спрймала все особисто і нещаслива клієнтка могла стати моєю травмою на годину. Але з часом я зрозуміла, що або я зміню стравлення, або я просто перестану займатись цим.

Ви не плануєте отримувати додаткову освіту?

Знаєш, деякі люди жаліються на брак освіти, але я вважаю, що Могилянка дала мені вміння мислити системно. Я вдячна своєму ВНЗ за знання. З нас не робили накопичувачів інформації, а вчили бути мислителями!

Аліна і Руслан Очеретяні, Kachorovska atelier: “Великі бізнеси побудовані на осо