Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хвилюйтесь з приводу провалів.”

Хто: Андрій Клименко, співвласник сувенірної компанії Axiline, засновник соціального проекту для молоді Upgrade
Коли: Утреннік 18 липня 2013 року
Ведуча: Ангеліна Оверчук
Партнери: aroma espresso barParker, Upgrade

InspirationBreakfast.com існує уже півтора роки. І сніданків було уже більше сотні. І в принципі на питання про натхнення гості найчастіше відповідають, що їх надихають інші люди. Так, дійсно, надихають люди. А точніше – проактивні люди, їхні дії та вчинки! Хіба ж ти можеш сидіти, склавши руки, якщо навколо тебе рухаються вперед, перемагають, вчаться інші люди?

Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хв
Андрей Клименко

Так ось 18го липня ми уже вп’яте зібрали своїх читачів на сніданок у aroma espresso bar, щоб продуктивно почати день, надихнутись, знайти однодумців. І тільки на п’яту зустріч я запросила гостем бізнесмена, щоб говорити про успіх у тому ключі, у якому його продає нам масова культура сьогодення. І Андрій дійсно є прекрасним прикладом такого успіху. На питання про те, як він починає свій день, розповідає, що з фрешу і часу наодинці: “Мій день сьогодні почався о пів на шосту. Ранок – той час, коли я можу побути з собою, помріяти, планувати день, читати книжки і насолоджуватись тишею.”

Андрій не шукає стану “потоку”. Він живе у ньому. А якщо іноді енергія для руху закінчується? “Не закінчується. Моя проблема у іншому: не газувати, так як я це роблю кожної секунди. Я часто змушую себе уповільнюватися, щоб хоча б поспати.” Бізнесмен від самої студентської пори, він розповідає, що у гонці за комерційним щастям можна багато знайти, але можна втратити ще більше.

Ще на першому курсі Клименко почав продавати компютери, які сам же і складав. Через певний час заробляв уже 500 доларів в місяць, що на початок 2000-них було шаленою сумою. Коли і як зрозумів, що керує уже бізнесом? “Все було якось хаотично, ми вчились заробляти по-різному, але на третьому курсі у мене вже була своя компанія і я був у ній директором. Мені здавалося, що все круто. Але після першого насичення грошима я зрозумів, що треба все робити системно, по науці. Мої перші успіхи трапились завдяки шаленій енергії. Хіба ж мені можна відмовити, якщо я візьмусь вмовляти? Ні! Але після мого великого падіння, я зрозумів, що можна робити бізнес розумніше.”

Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хв

Клименко через певний час почав рухатись у Китай, налагоджувати постачання сувенірки напряму звідти: “У мене був партнер, який поїхав до Китаю, не знаючи нічого про виставки та галузь загалом. Він приїхав на місце, незрозуміло як і у кого шукав інформацію, але потім подзвонив та сказав, що все буде добре, що він домовився.” Правда, “домовлятись” з китайцями було не дуже просто, адже вони на той час не відрізнялись відповідальністю та бажанням виконувати накази, не кажучи уже про ініціативність. Компанія Андрія досить довго шукала у Китаї потрібну людину, і пошуки закінчились успіхом порівняно недавно.

Перших клієнтів Андрій отримав завдяки наполегливості, а уже постійних та великих – завдяки якості продукта, який пропонує. Його компанія найкраща на ринку: швидкі та якісні – саме те, чого хоче клієнт. На питання про пріорітет у знаннях для бізнесу відповідає, що перші 3 місця по вазі займає уміння продавати. Але щоб якісно продавати, потрібно мати за спиною якісний продукт. І партнера.

У Андрія два рівнозначних партнери по життю. Перший – його бізнес-партнер: “Я працюю з друзями, і мені це вдається. Правда, зараз ми вже менше товаришуємо, тому що ми бізнес-партнери. Я знаю, що більшість спроб партнерства – це провали. Але мій партнер вкладає в бізнес дуже багато енергії та ресурсів. Я це ціную та повністю довіряю йому. Партнерство має бути взаємовигідним. Якщо партнера треба тягнути за собою або постійно перевіряти – це швидко закінчиться.”

Другий – його сім’я. Андрій переконаний, що роль жінки – насолоджуватись життям. А чоловіка – забезпечувати їй умови для насолоди: “Я мушу думати про роботу, як справжній чоловік, тому що я маю вигравати. Чоловік має бути захисником. Він повинен боротися, а жінка в бізнесі не може бути заради наживи. Жінці це треба заради самореалізації. Мета її – піклуватися про чоловіка та наповнювати його енергією, піклуватися про родину, піклуватися про дітей. Ви можете в це вірити або не вірити, але в природі все працює саме так. Я за гармонійний успіх та за гармонійний розвиток. Звісно, іноді дружина вимагає, щоб я приїжджав раніше та був більше часу з дитиною, але я маю думати про інші речі, так само, як маю думати про сина, бо я його тато.”

Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хв

На мої запитання по страх відповідальності Андрій відповідає дуже коротко та однозначно: “Відповідальність я люблю, хоча вона і давить часом.” Чи хочеться покинути все і гайнути на рік на якийсь острів? “Ми дуже багато інвестуємо в деякі речі. І ми просто не можемо допустити, щоб ці речі не відбулися в нашому житті. Так, наприклад, я багато працюю, щоб мати свободу. Але якщо не буду нею користуватись, то у чому сенс? Тому відповідальність не дозволяє часто залишати бізнес без догляду, але кожен рік протягом двох місяців я знаходжуся за кордоном.”

Андрій переконаний, що рівнятись треба лише на тих, хто сильніше за тебе. Виправдовувати свій рівень порівняннями зі слабшими – шлях в нікуди. Він вірить, що досягти успіху можна у будь-якій ніші. Та і фактори успіху – далеко не економічна ситуація, адже він на коливаннях валютних курсів підчас кризи 2008-09 років втратив величку суму, що не завадило рухатись далі. Головне – концентрація: “Багато речей – це нічого. Треба стати професіоналом у чомусь одному. Правда, це вимагає часу та віри. Ми нічого не знали про бізнес, але вірили, що можемо у ньому вирости. Ми довго формували свою базу клієнтів, зате зараз  у ній 9 із 10 клієнтів  обов’язково купують у нас продукцію.”

Ідеологія нашого гостя – рух та розвиток. “У мене 3 вищих освіти. Шкода, що жодна не допомогла в житті, але ж неможливо знати, де підкласти солому перед падінням. У моєму бізнесі спочатку працювало 15 людей, і я вважав, що все класно. Але потім почались проблеми. Настав етап, коли бізнес потребує серйозного менеджменту. Зараз я вивчаю менеджмент. Хоча…скільки б я не вчився, все одно чогось не знаю!”

10 років бізнесу – це багато перемог через невдачі. Рецепт успіху? “Та ніякого! Мінус на мінус дає плюс. Тому не хвилюйтесь з приводу провалів. Якщо у вас є бажання робити, то ви обовязково зробите. Адже що може зупинити людину, яка хоче їсти чи тепла? Ось і робіть висновки про свої здібності та потенціал.”

Що робить людину підприємцем? Її ментальність. У чому полягає? Дуже просто: “Це внутрішнє бажання хотіти бути причиною змін в житті інших. Внутрішній поштовх впливати на щось, щоб щось залишалося і працювало після тебе. Але це все точно не заради грошей.”

Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хв

Андрій Клименко, керівник Axiline/ Upgrade: “Мінус на мінус дає плюс. Тому не хв